Fixtures/Results Roundup
HomeAwayVenueTimeReferee
Thursday 24 May 2018
Under 8 Single League
Derry RoversAllenwood CelticBrian Clarke Park, Edenderry19:00*(Derry Rovers) Eddie Mooney
Under 10 Major 2 League
Suncroft AFCMoone CelticCommunity Grounds, Suncroft19:30*(Suncroft Afc) Evan Willimason
Under 11 Major League
Athy TownDerry RoversAldridge Park19:00*(Athy Town) Robyn Leonard
Under 11 Major 1 League
Monasterevin AFCKill CelticBarrett Park19:00*(Monasterevin Afc) Jamie Connolly
Under 11 Major 3 League
Newbridge UnitedStraffan AFCElm Road, Tougher Park, Naas, Co Kildare19:00*(Newdridge Utd ) Jamie Eastley
Under 12 Major Division
BBC UnitedNaas UnitedBroadford18:45(P)
Under 14 Major 1 Division
Newbridge UnitedKildare TownElm Road, Tougher Park, Naas, Co Kildare19:00Aaron Dalton
Friday 25 May 2018
Under 7 Twin League
BBC UnitedDerry RoversCadamstown18:30*(BBC Utd) Jack Norton
*(BBC Utd) Senan Keyes

Under 10 Premier League
Edenderry Town RedEdenderry Town BlackPaddy Maloney Park19:00*(Edenderry T) Conor Dempsey
Under 10 Major 1 League
Naas AFCKill CelticNaas Sports Centre19:15*(Naas Afc) Alan Sheridan
Under 11 Major League
Kildare TownArlington AFCRathbride Road19:00*(Kildare Town ) Samantha Ronan
BBC UnitedEdenderry TownCadamstown19:30*(BBC Utd) Jack Norton
Under 11 Major 3 League
Derry RoversNaas UnitedBrian Clarke Park, Edenderry19:00*(Derry Rovers) Michael Brennan
Under 14 Girls League
Rathangan AFCBBC UnitedCanal Road19:00Michael Brennan
Saturday 26 May 2018
Under 7 Twin League
Kill Celtic RedStraffan AFCStraffan Park10:30(Prov)*(Kill Celtic) Leon Flood
*(Kill Celtic) Gavin Walsh

Clane UnitedArlington AFC BlueDoctor's Road, Clane11:00*(Clane Utd) Adam Walsh
*(Clane Utd) David O Shea

Kilcock CelticArlington AFC WhiteScoil Dara11:00*(Kilcock Celtic) Andrew Maguire
*(Kilcock Celtic) Adam Thompson

Kill Celtic WhiteMonasterevin AFCStraffan Park11:30*(Kill Celtic) Leon Flood
*(Kill Celtic) Gavin Walsh

Under 8 Single League
Kildare TownDunlavin AFCRathbride Road10:30(P)
Under 8 Twin League
Monasterevin AFCMoone CelticBarrett Park10:30*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue
*(Monasterevin AFC) Liam Allen

Naas AFCKilcock CelticNaas Sports Centre10:30*(Naas Afc) Callum O Donovan
*(Naas afc) Mark Slator

Sallins CelticStraffan AFCMilbank10:30*(Sallins Celtic) Emmett Fox
*(Sallins Celtic ) Colm Foley

Rathangan AFCProsperous UnitedCanal Road10:30*(Rathangan Afc) Alex Lynch
*(Rathangan) Nathan Lynch

BBC UnitedSuncroft AFCCadamstown11:00*(BBC Utd) Jack Norton
*(BBC Utd) Senan Keyes

Arlington AFCKill CelticCastle Park, Lea Road11:00*(Arlington Afc) Conor Levingstone
*(Arlington afc) Kieran Knight

Clane UnitedKilcullen AFCDoctor's Road, Clane12:00*(Clane Utd) Adam Walsh
*(Clane Utd) David O Shea

Under 9 Single League
Bridge UnitedDerry RoversTegral10:30*(Bridge Utd) Evan Rice
Moone CelticProsperous UnitedFortfield Park10:30*(Moone Celtic) Adam Griffith
Newbridge FCNaas AFCClongorey10:30*(Newbridge FC) Bobby King
Kildare TownMonasterevin AFCRathbride Road11:30(P)
Arlington AFCSallins CelticCastle Park, Lea Road12:00*(Arlington afc) Kieran Knight
Under 9 Twin Yellow League
Kilcock CelticKynog UnitedScoil Dara10:00*(Kilcock Celtic) Adam Thompson
*(Kilcock Celtic) Andrew Maguire

Clane UnitedNewbridge UnitedDoctor's Road, Clane10:00(P)
Arlington AFCMonasterevin AFCCastle Park, Lea Road10:00*(Arlington Afc) Conor Levingstone
*(Arlington afc) Kieran Knight

Allenwood CelticNaas UnitedEdenderry Road, Allenwood10:30*(Allenwood Celtic) Edward Dunne
*(Allenwood Celtic) Adam Bashford

Straffan AFCKill CelticLodge Park10:30*(Straffan Afc) Donnachadh Gowran
*(Straffan Afc) Tom Lawlor

Under 9 Twin Green League
Athy TownProsperous UnitedAldridge Park10:30*(Athy Town) Kristof Jenei
*(Athy Town) Robyn Leonard

Kilcullen AFCNaas AFCKilcullen Community Centre10:30*(Kilcullen Afc) Billy Cronin
*(Kilcullen Afc) Dara O Sullivan

Rathangan AFCMonasterevin AFCCanal Road11:30*(Rathangan Afc) Alex Lynch
*(Rathangan) Nathan Lynch

BBC UnitedKilcock CelticCadamstown12:00*(BBC Utd) Jack Norton
*(BBC Utd) Senan Keyes

Under 10 Premier League
Coill DubhNaas UnitedCusack Park, Coill Dubh10:30*(Coil Dubh Afc) Donal Fitzpatrick
Moone CelticClane UnitedFortfield Park11:30*(Moone Celtic) Adam Griffith
Sallins CelticStraffan AFCMilbank11:30*(Sallins Celtic) Josh Owens
Kilcullen AFCKildare TownKilcullen Community Centre11:30*(Kilcullen Afc) Billy Cronin
Under 10 Major Yellow League
Monasterevin AFCKilcullen AFCBarrett Park11:30*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue
Coill DubhArlington AFCCusack Park, Coill Dubh11:30*(Coil Dubh Afc )Finn Mullaney
Athy TownDunlavin AFCAldridge Park11:30*(Athy Town) Kristof Jenei
Rathangan AFCDerry RoversCanal Road12:30*(Rathangan Afc) Alex Lynch
Under 10 Major Green League
IDLEEdenderry Town
Naas UnitedBBC UnitedKilashee10:30*(Naas Utd) Lorcan Murray
Clane UnitedStraffan AFCDoctor's Road, Clane14:00*(Clane Utd) Kevin Moloney
Under 10 Major Blue League
Kildare TownIDLE
Kilcock CelticProsperous UnitedScoil Dara12:00*(Kilcock Celtic) Adam Thompson
BBC UnitedKynog UnitedCadamstown13:00*(BBC Utd) Jack Norton
Under 10 Major 1 League
Prosperous UnitedBridge UnitedBallinafagh Road10:30*(Prosperous Utd) Daragh Moran
Newbridge UnitedKilcock CelticElm Road, Tougher Park, Naas, Co Kildare11:00*(Newbridge Utd) James Lyons
Arlington AFCCaragh CelticCastle Park, Lea Road11:00*(Arlington Afc) Tristan Carroll)
Under 10 Major 2 League
IDLEMonasterevin AFC
Edenderry TownNaas AFCPaddy Maloney Park11:30*(Edenderry T) Conor Dempsey
Bridge UnitedMill CelticTegral11:30*(Bridge Utd) Jordan Walsh
Sallins CelticKilcock CelticMilbank12:30*(Sallins Celtic) Josh Owens
Under 10 Girls League
Kilcock CelticBBC UnitedBawnogue11:00*(Naas Afc) Alan Sheridan
Castle Villa AFCRathangan AFCMullarney Park12:30*(Castle Villa) Colm Fitzgerald
Under 11 Premier League
Clane UnitedIDLE
Naas UnitedKill CelticKilashee11:30*(Naas Utd) Lorcan Murray
Naas AFC WhiteKilcullen AFCNaas Sports Centre12:30*(Naas Afc) Harry Walsh
Kilcock Celtic WhiteNaas AFC BlueScoil Dara13:00*(Kilcock Celtic) Andrew Maguire
Kilcock Celtic GreenKildare TownScoil Dara14:00*(Kilcock Celtic) Andrew Maguire
Under 11 Major League
Moone CelticRathangan AFCFortfield Park12:30*(Moone Celtic) Fionn Bergin
Prosperous UnitedClane UnitedBallinafagh Road12:30*(Prosperous Utd) Rian Maxwell
Under 11 Major 1 League
Caragh CelticIDLE
Suncroft AFCKilcock CelticCommunity Grounds, Suncroft11:30*(Suncroft Afc) Ben McInerney
Arlington AFCMoone CelticCastle Park, Lea Road12:00*(Arlington Afc) Ben Slevin
Under 11 Major 2 League
Arlington AFCNaas AFCCastle Park, Lea Road11:00*(Arlington Afc) Mikey Cunningham
Castle Villa AFCSallins Celtic WhiteMullarney Park11:30*(Castle Villa) Matthew Robinson
Kilcullen AFCRathangan AFCKilcullen Community Centre12:30*(Kilcullen Afc) Dara O Sullivan
Monasterevin AFCNewbridge UnitedBarrett Park13:30*(Monasterevin Afc)Ross O Donoghue
Under 11 Major 3 League
Arlington AFCEdenderry TownCastle Park, Lea Road10:00*(Arlington Afc) Mikey Cunningham
Prosperous UnitedSallins Celtic GreenBallinafagh Road11:30*(Prosperous Utd) Rian Maxwell
Clane UnitedNewbridge FCDoctor's Road, Clane13:00*(Clane Utd) Kevin Moloney
Moone CelticSallins Celtic OrangeFortfield Park13:30*(Moone Celtic) Fionn Bergin
Under 12 Girls League
Sallins CelticIDLE
Kilcock CelticNaas AFC BlueBawnogue12:15*(Naas Afc) Alan Sheridan
Castle Villa AFCNewbridge UnitedMullarney Park13:30*(Castle Villa) Colm Fitzgerald
Moone CelticBBC UnitedFortfield Park14:30*(Moone Celtic) Conor Reel
Under 14 Girls League
Newbridge UnitedIDLE
Monasterevin AFCSallins Celtic WhiteTougher Road12:15Ciaran Hannigan
Caragh CelticArlington AFCSharpe Park, Donore12:30Adam Dillon
Under 12 Major 4 Division
Newbridge UnitedNewbridge United RedElm Road, Tougher Park, Naas, Co Kildare12:30Sean Usher
Midlands Shield Under 13
KilleighKildare TownThe Pond13:30Local
Midlands Cup Under 14
Mullingar AthNaas AFCGainstown12:00Local
Under 14 Major 1 Division
Kildare TownNewbridge UnitedBooleigh Kildare11:00(Prov)Gary O Neill
Midlands Plate Under 15
St AengusRathangan AFCLocal12:00Local
Midlands Cup Under 16
Abbeyleix AthAllenwood CelticLocal12:00Local
Total : 94